חוקים ותקנות בתחום השילוט שרצוי לדעת

אם אתם מתכננים להציב שלט של העסק בתוך בית העסק ומחוצה לו – חשוב שתדעו כי שילוט רציני, מקצועי ומטופח מותיר בכל הלקוחות שיגיעו אל המשרד שלכם רושם שיווקי עמוק. עם זאת, חשוב להציב שלטים בהתאם למדיניות, לכללים ולתקנות הנוגעות להצבת שלטים הנהוגה באזור. הנה לפניכם, מדריך מקוצר בנוגע לכללים ולמדיניות הצבת שלטים שחשוב שתכירו

הצבת שלטים בתוך המבנה

זה לא משנה כמה גדול, מואר או ייחודי השלט שאתם מתכננים להציב בתוך המבנה – אם הצבת השלט היא בתוך גבולות המבנה שלכם – אינכם נדרשים לקבל אישור מאיש. נאמר רק במאמר מוסגר, כי אם המשרדים שלכם מושכרים, ייתכן שהקמת שלט תהיה כרוכה בשינויים שתצטרכו לאשר אל מול בעל הנכס.

הצבת שלט על המבנה מבחוץ

אם אתם מתכננים להציב שלט על המבנה מצידו החיצוני, על מנת סמן לעוברים והשבים את מיקום המשרד שלכם, חשוב שתדעו כי ערים ומועצות שונות הן בעלות תקנונים שונים בעניין הצבת שלטים מחוץ לבתי עסק בתחום השיפוט שלהן. בין שאר התקנות שהמועצה באזורכם עשויה להכיל – הצבת שלט אחד בלבד עבור כל בית עסק; הצבת שלט ברישיון בלבד (ההצבה כרוכה בדרך כלל בתשלום עמלה שנתית הנקבעת על פי גודל השלט); אי פגיעה בנראות והאסתטיקה של הסביבה (כלומר, בהחלט לא תוכלו לתלות כל שלט, אלא רק שלטים שהתוכן שלהם אינו פוגע בעוברים ובשבים, למשל אם יש בו עירום, אם יש בו רמיזות פוליטיות או אישיות שאינן הולמות, וכדומה).

מבחינת בטיחות, כמובן שיש לתת את הדעת על הצבה בטוחה שאינה מסכנת את העוברים והשבים. בין שאר הנושאים שחשוב לדאוג להם – הצבה בטוחה, תקנית וחזקה של השלט, וקיבועו בצורה שאינה מסכנת איש, גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו רוחות סופה; אישור ובדיקה תקופתית של חשמלאי במקרה שהשלט שלכם מואר או מחובר לרשת החשמל.

במרבית המועצות מתחייב בעל השלט להמשיך לתחזק את השלט שלו, ביוזמתו ועל חשבונו. לדוגמה – יש לוודא שהשלט הוא תמיד נקי, יש לבצע בדיקות תקופתיות מתאימות הן לקיבועי השלט והן לחיבורי החשמל שלו, אם יש כאלה.

הצבת שלטים בשטחים ציבוריים

אם אתם מתעתדים לתלות את השלט שלכם בשטח ציבורי, למשל מעל גשר, על עמוד שילוט וכדומה – חשוב שתדעו כי התקנות בכל מועצה או עירייה מחמירות הרבה יותר ביחס להצבת שלט מעל המבנה בו שוכן העסק. התקנות המקומיות נוגעות לגודל השלט, המרחק שלו מאלמנטים אחרים ומשלטים אחרים, אופן ההקמה שלו וכדומה. כאן, נמליץ לפנות לחברת שילוט המתמחה במכירת שטחי פרסום לשלטים שהם בבעלותה על מנת לקבל תמיכה חוקית ומדויקת להצבת השלטים שלכם.

עוד לפני הצבת השלט – וודאו שאתם עובדים עם חברת השילוט הטובה ביותר

אם אתם שוקלים להעמיד שלטי פרסום במיקומים מרכזיים אשר ימשכו את עין הלקוחות שלכם – חשוב שתהליך הייצור של השלטים יהיה איכותי, מקצועי, ומיטבי. וודאו שאתם פונים לחברת השילוט הטובה ביותר לקבלת תהליך ייצור של השלט שלכם שיתאים בדיוק לצרכים ולמאפיינים הנדרשים וישרת אתכם למשך שנים רבות.