מהם הצבעים המתאימים לשלט?

דמיינו לעצמכם שלט גדול שנפרש מעל לבית העסק ומפרסם אתכם. הוא כולל את כל הפרטים הנכונים – שם העסק, הטלפון, שורת המוטו שאי אפשר להתעלם ממנה, הכל מדויק ומחושב. אלא מה – הצבעים אינם בולטים לעין או לחילופין רבים, מבולגנים ולא מדויקים. כל הרושם שנוצר מתפוגג ברגע, כשאתם מגלים שקשה להבין מה כתוב ומה מהות העסק שלכם.

בחירת הצבעים להדפסת שלט לעסק היא קריטית והיום יותר קל לדייק בה בזכות הדפסה דיגיטלית ומדויקת יותר. אז מהם הצבעים המתאימים לשלטים?

בלי פסטלים בהירים מאד

שלט טוב הוא כזה שכתוב באופן ברור, נראה מרחוק וקל לקרוא אותו. צבעי פסטל בהירים מאד כמו מנטה, תכלת או ורוד פודרה יכולים להיות קסומים בכל פרסום בעיתון או בדף הפייסבוק שלכם, אבל כשמדובר בשילוט עדיף לבחור בגוונים כהים וחזקים יותר.

בחרו צבעים שמתחברים למיתוג שלכם

לכל עסק היום יש מיתוג, שפירושו שפה ויזואלית שמשמשת לפרסום ולשיווק העסק, בין אם מדובר בפרוספקט, קטלוג, כרטיס ביקור או בשלט שתלוי מעל בית העסק. חשוב שהשלט שלכם יכלול את גווני המיתוג ויתקשר אליהם.

עם זאת, אם המיתוג שלכם בהיר מאד, העדיפו לשלב גוונים כהים שמתאימים לצבעים אלו. אם המיתוג שלכם מאד צבעוני, עדיף לבחור בכמה צבעים מתוכו ולא לעצב את השלט תוך שימוש בכל הצבעים, דבר שייצור מראה עמוס מדי.

הקפידו על ניגודיות נכונה בין הרקע לאלמנטים בשלט

אם צבע הרקע של השלט שלכם, חשוב שתבחרו בצבעים כהים עבור הכיתוב והאלמנטים שיופיעו בשלט. למשל – שחור, כחול, ירוק כהה, אדום או סגול, הם צבעים שקל לשים לב אליהם גם מרחוק. אם בכל זאת אתם רוצים להשתמש בגוונים כמו ורוד, צהוב, ירוק בהיר או תכלת, הקפידו לבחור בגוון כהה יחסית או בצבע רקע כהה מאוד.

כחול ואדום הם גוונים שתופסים את העין

מחקרים הראו שצבעים כמו כחול ואדום תופסים את העין וגורמים לנו לשים לב לפרטים יותר. זוהי כנראה הסיבה שהגוונים האלו מלווים בנקים, מוסדות ממשלתיים, שלטי תמרור ואזהרה ועוד. אם אתם רוצים ליצור שילוט שאי אפשר להתעלם ממנו ויהיה ברור, כדאי לבחור באדום או כחול או בגוונים מהמשפחה הזו.

היוועצו בצוות מקצועי לעיצוב ובחירת המיתוג והצבעוניות של השלט שלכם

מלאכת העיצוב והבחירה הצבעונית של שלטי פנים או חוץ היא מלאכה הנדרשת למקצועיות, ניסיון, ולהבנה של תפקידי הצבעים והניראות שלהם בעולם הפרסום. על כן, אנחנו ממליצים בחום להיעזר באנשי מקצוע לעיצוב שלטים בבחירת הצבעוניות של השלט שלכם ושילוב צבעוניות מנצחת עבור השלט ביחד עם הבלטת המיתוג הקיים שלכם על גווניו. צוות ש.ג.ש. שילוט לעסקים מזמין אתכם ליצור עימנו קשר, נשמח לסייע לכם בעיצוב, בחירת צבעוניות, ובביצוע שלט מזמין, שיווקי, צבעוני, ממותג, והמתוכנן נכון – שלט שישרת אתכם למשך שנים רבות.